STAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane ŚwinoujścieSTAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane Świnoujście

Nasza
firma

StawalFirma „STAWAL” powstała na bazie firmy PPHU „EKMID” - Waldemara Dimke, która rozpoczęła swoją działalność 1.02.1999 r. Firma „EKMID” początkowo wykonywała usługi projektowe i zastępstwa inwestycyjne na terenie Świnoujścia i Wolina. Od roku 2001 rozpoczęła realizację obiektów budowlanych na zlecenie . Do najważniejszych z nich należy: rozbudowa cmentarza w Świnoujściu - roboty ziemne i drogowe, budowa wiaduktu drogowego w Recławiu, odwodnienie grawitacyjne obiektów inżynierskich obwodnicy Wolina.

Od roku 2003 firma „EKMID” rozpoczęła roboty w budownictwie kubaturowym w Świnoujściu. Pierwszym z nich był budynek Willa Teresa, a następnie obiekt Trzy Korony - Korona Piastów. W trakcie realizacji tych obiektów nastąpiła zmiana organizacyjna polegająca na zawiązaniu Sp. jawnej „STAWAL” w 2005 r. przez ich dotychczasowych właścicieli Stanisława Sulikowskiego i Waldemara Dimke.

P.B. „STAWAL” przejęła całą kadrę techniczną i produkcyjną firmy „EKMID” oraz przejęła budowy firmy EKMID kontynuując ich realizację.

W chwili obecnej firma „STAWAL” zatrudnia ponad 60 osób, prowadzi roboty branży konstrukcyjno budowlanej i inżynieryjno drogowej. Posiada własne zaplecze magazynowo warsztatowe przy ul. Karsiborskiej 37B. P.B. „STAWAL” SP.J. jest uczestnikiem konsorcjum drogowego PRD Świnoujście SC z którym realizuje większość inwestycji drogowych.

P.B. „STAWAL” stworzyło pracownię projektową, która wykonuje projekty i opracowania na potrzeby własne firmy.

Dnia 6go kwietnia 2023r. P.B. „STAWAL” Sp. Jawna została przekształcona w P.B. „STAWAL” SP. Z O.O..

Ostatnie realizacje
Galeria Promenada

Galeria
Promenada

Hotel Trzy Wyspy

Hotel
Trzy Wyspy

Villa Concha

Villa
Concha

Budynek WOPR Świnoujście

Budynek WOPR
Świnoujście

Budynek mieszkalny Steyera

Budynek mieszkalny
Steyera

STAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane Świnoujście
Lokalizacja

Kadm. W. Steyera 2c

72-600 Świnoujście

Telefon i Fax

Telefon: +48 91 322 21 52

Fax: +48 91 321 44 93

Realizacja: blauge