STAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane ŚwinoujścieSTAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane Świnoujście

Nasza
firma

StawalFirma „STAWAL” powstała na bazie firmy PPHU „EKMID” - Waldemara Dimke, która rozpoczęła swoją działalność 1.02.1999 r. Firma „EKMID” początkowo wykonywała usługi projektowe i zastępstwa inwestycyjne na terenie Świnoujścia i Wolina. Od roku 2001 rozpoczęła realizację obiektów budowlanych na zlecenie . Do najważniejszych z nich należy: rozbudowa cmentarza w Świnoujściu - roboty ziemne i drogowe, budowa wiaduktu drogowego w Recławiu, odwodnienie grawitacyjne obiektów inżynierskich obwodnicy Wolina.

Od roku 2003 firma „EKMID” rozpoczęła roboty w budownictwie kubaturowym w Świnoujściu. Pierwszym z nich był budynek Willa Teresa, a następnie obiekt Trzy Korony - Korona Piastów. W trakcie realizacji tych obiektów nastąpiła zmiana organizacyjna polegająca na zawiązaniu Sp. jawnej „STAWAL” w 2005 r. przez ich dotychczasowych właścicieli Stanisława Sulikowskiego i Waldemara Dimke.

P.B. „STAWAL” przejęła całą kadrę techniczną i produkcyjną firmy „EKMID” , oraz przejęła budowy firmy EKMID kontynuując ich realizację.

W chwili obecnej firma „STAWAL” zatrudnia około 60 osób, prowadzi roboty branży konstrukcyjno budowlanej i inżynieryjno drogowej. Posiada własne zaplecze magazynowo warsztatowe przy ul. Karsiborskiej 33. P.B.”STAWAL” S.J. Jest uczestnikiem konsorcjum drogowego PRD Świnoujście SC z którym realizuje większość inwestycji drogowych.

P.B. „STAWAL” stworzyło pracownię projektową, która wykonuje projekty i opracowania na potrzeby własne firmy.

Ostatnie realizacje
Galeria Promenada

Galeria
Promenada

Hotel Trzy Wyspy

Hotel
Trzy Wyspy

Villa Concha

Villa
Concha

Budynek WOPR Świnoujście

Budynek WOPR
Świnoujście

Budynek mieszkalny Steyera

Budynek mieszkalny
Steyera

STAWAL - Przedsiębiorstwo Budowlane Świnoujście
Lokalizacja

Kadm. W. Steyera 2c

72-600 Świnoujście

Telefon i Fax

Telefon: +48 91 322 21 52

Fax: +48 91 321 44 93

Realizacja: blauge